اولین نشست تخصصی آشنایی با پروژه جامعه ایمن مشهد 2017

اولین نشست تخصصی آشنایی با پروژه جامعه ایمن با حضور اعضای هیئت علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه­ها و مؤسسات آموزش عالی مشهد در تاریخ ۱۳/۸/۹۵ در مؤسسه آموزش عالی اقبال لاهوری برگزار گردید.

مؤسسه آموزش عالی اقبال لاهوری به عنوان نماینده دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی شهر مشهد، با همکاری شهرداری شهر مشهد، اولین نشست تخصصی آشنایی با پروژه جامعه ایمن را در تاریخ ۹۵/۸/۱۳ برگزار کرد.

پروژه جامعه ایمن در شهرداری مشهد از سال ۹۱ و با شعار ایجاد زیر بنایی مبتنی بر مشارکت و همکاری بین بخشهایی که متولی ایمنی در جامعه ایمن هستند آغاز شد. شورای سیاست­گذاری و کمیته راهبردی جامعه ایمن با تشکیل کارگروه های تخصصی، در شهر مشهد اقدام به فعالیت نمود و در سال ۹۴ در اجلاس بین المللی الحاقیه منطقه ای در شبکه جهانی جوامع ایمن حضور مستمر و مؤثر به هم رسانید و پروژه مربوطه در منطقه ثامن آغاز به کار کرد. شایان ذکر است که در حال حاضر ۶ منطقه از مناطق ۱۳گانه  شهرداری مشهد، پروژه جامعه ایمن را آغاز نموده و همزمان با اجلاس مشهد ایمن ۲۰۱۷ مراحل الحاق آنها انجام خواهد شد.


سیزدهمین جلسه شبکه دانشگاه های استان خراسان رضوی

سیزدهمین جلسه شبکه دانشگاه های استان خراسان رضوی در تاریخ ۹۵/۰۸/۰۲ در مؤسسه آموزش عالی اقبال لاهوری برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه اقبال لاهوری، در این جلسه مقرر شد نمایشگاه هفته ی پژوهش و فناوری از ۱۴ تا ۱۷ آذر ماه سال جاری در محل نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار شود.
به منظور ظرفیت سازی و استفاده از توان شبکه ی علمی و دانشگاهی استان، رئیس دانشگاه آزاد خراسان رضوی به عنوان مدیر اجرایی جشنواره و نمایشگاه مذکور انتخاب شد.
حضور و مشارکت تمامی دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی، دستگاه های اجرایی و به ویژه بخش خصوصی و تولیدی در برگزاری باشکوه نمایشگاه هفته ی پژوهش و فناوری، از جمله تاکیدات استاندار خراسان رضوی بود.


سمینار تهدیدها و آسیب ها در فضای سایبری

با توجه به اهمیت دنیای مجازی در عصر حاضر و رشد سریع و در عین حال نامتوازن ساختار فضای سایبری، مرکز امنیت سایبری و فناوری اقبال در نظر دارد به مناسبت هفته ناجا سمیناری با عنوان " تهدید ها و آسیب ها در فضای سایبری " با حضور جناب آقای سرهنگ جهانشیری رئیس پلیس فتا خراسان رضوی و جناب آقای جاویدنیا بازپرس ویژه جرایم رایانه ای مشهد برگزار کند.
لذا بدینوسیله از تمامی علاقه مندان و متخصصان جهت اثر بخشی به این رویداد دعوت به عمل می آید.

زمان : پنجشنبه ۹۵/۰۷/۱۵ ساعت ۱۱:۳۰
مکان : سالن اجتماعات موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری


نرم افزار اپليكيشن موبايل مبتني بر اندرويد

 

رونمايي از نرم افزار اپليكيشن موبايل مبتني بر اندرويد براي اولين بار در سطح دانشگاه هاي استان در مؤسسه آموزش عالي اقبال لاهوري مشهد

نرم افزار اپليكيشن موبايل مبتني بر اندرويد براي اولين بار در سطح دانشگاه هاي استان خراسان رضوي با هدف آشنايي دانشجويان با مؤسسه اقبال لاهوري، تسریع در امر اطلاع رسانی و کاهش هزینه های دانشگاه، دسترسی آسان و سریع دانشجویان به اطلاعات پرتال و خدمات دانشگاه ...، تسریع در امر ثبت نام دانشجویان جدید الورود و جلوگیری از بی نظمی های مربوطه و دسترسي آسان دانشجويان به اخبار و اطلاعيه هاي دانشگاه توسط گروه مهندسي نرم افزار مركز تحقيقات برق و رباتيك مؤسسه آموزش عالي اقبال لاهوري مشهد طراحي گرديد.

اين نرم افزار داراي قابليت هايي مانند قابلیت notification یا اطلاع رسانی جامع آنی(دريافت اطلاعات از طريق موبايل)و نظرسنجي و امكاناتي مانند جستجوی داخلی برنامه، اشتراك گذاري برنامه و مطالب، اشتراك گذاري علاقه مندي ها و ساير تنظيمات (...) مي باشد.

 

 

جهت دريافت نسخه 1 نرم افزار اقبال همراه به يكي از روش هاي زير اقدام نماييد.

  • دريافت نرم افزار در سايت مايكت و بازار :

https://myket.ir/app/eqbal.lahori.mash

  • دريافت نرم افزار از طريق كد QR زير:

 

 

 

 

 

 


مركز تحقيقات علمي پژوهشي با حوزه تخصصی برق و رباتیک

راه اندازي رسمي اولين مركز تحقيقات علمي پژوهشي مؤسسه آموزش عالي اقبال لاهوري مشهد

اولين مركز تحقيقات علمي پژوهشي مؤسسه آموزش عالي اقبال لاهوري مشهد در حوزه تخصصي برق و رباتيك با هدف تلاش در جهت رفع نیازهای علمی، تحقیقاتی و صنعتی منطقه و کشور، انجام پژوهش های مشترک میان دانشگاه و جامعه (صنعت و سازمان ها)، تلاش در جهت رفع نيازهاي پژوهشي داخلي دانشگاه و تلاش در جهت كارآفريني و اشتغالزايي دانشجويان ممتاز و مستعد دانشگاه اقبال لاهوري مشهد در سه شاخه تخصصي الكترونيك، رباتيك و نرم افزار در تابستان سال جاري راه اندازي گرديده است.

در حال حاضر 5 تيم دانشجويي از رشته هاي تخصصي مهندسي برق، مهندسي رباتيك، مهندسي مكانيك و مهندسي نرم افزار در مركز تحقيقات برق و رباتيك در حال اجراي پروژه هاي پژوهشي برون دانشگاهي (قرارداد با سازمان ها و صنايع) و پروژه هاي پژوهشي درون دانشگاهي مي باشند.
در گروه الكترونيك هم اكنون دو پروژه پژوهشي با عناوين "طراحي شوكر الكتريكي پرتابي" قرارداد شده با صنايع شهيد كاوه وزارت دفاع و "طراحي دستگاه هشداردهنده نشتي گاز شهري" قرارداد شده با مديريت توسعه و پژوهش شهرداري مشهد در حال اجرا است.

  • در گروه رباتيك دو محور اصلي شركت در مسابقات ملي رباتيك و انجام پروژه هاي پژوهشي صنعتي مدنظر قرار گرفته است كه تاكنون در بخش شركت در مسابقات اعضاء تيم موفق به كسب مقام سوم مسابقات ملي رباتيك اردبيل در شهريور ماه جاري شدند و در بخش پروژه هاي پژوهشي در حال ارائه پروپوزال جهت عقد قرارداد پژوهشي با وزارت دفاع هستند.
  • در گروه نرم افزار پروژه پژوهشي درون دانشگاهي "ساخت نرم افزار اپليكيشن موبايل تحت اندرويد" براي اولين بار در سطح دانشگاه هاي استان خراسان رضوي طراحي و رونمايي گرديد. اين نرم افزار با دارا بودن قابليت هاي ويژه نسبت به نمونه هاي مشابه خود در برخي از دانشگاه هاي معتبر استان هاي ديگر، در سايت بازار و مايكت ارائه شده و داراي مجوز از رسانه هاي ديجيتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي مي باشد. پروژه ديگر اين گروه طراحي سامانه الكترونيكي اقبال سرآمد به سفارش مديريت محترم دانشجويي دانشگاه اقبال لاهوري است. اين سامانه مشتمل بر انتخابات الكترونيكي انجمن هاي علمي، نظرسنجي از ميزان رضايت دانشجويان از خدمات مديريت دانشجويي و امتيازدهي به فعاليت هاي كاركنان دانشگاه است. يكي از ويژگي هاي ممتاز اين سامانه دارا بودن نسخه اپليكيشن اندرويد آن براي موبايل ها مي باشد.

پل هاي ارتباطي:

  • آدرس: بلوار پيروزي، بلوار سرافرازان، سرافرازان 11، مؤسسه آموزش عالي اقبال لاهوري مشهد، ساختمان شماره 1، طبقه سوم، مركز تحقيقات برق و رباتيك
  • تلفن تماس: 05138210075 داخلي 257 و 216 (گروه الكترونيك و رباتيك) و داخلي 259 (گروه نرم افزار)

آدرس وب سايت: www.rerc.ir


سامانه ی دریافت پیشنهادات و ایده های حوزه ی اشتغال

راه اندازی سامانه ی دریافت پیشنهادات و ایده های حوزه ی اشتغال در پورتال استانداری

مشاور استاندار خراسان رضوی از راه اندازی سامانه ی دریافت پیشنهادات و ایده های حوزه ی اشتغال، تولید و صادرات در پورتال استانداری خبر داد.   
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، احسان ارکانی با اعلام این خبر اظهار داشت: به منظور استفاده از ظرفیت های فکری و ایده های فعالان حوزه ی اقتصاد به ویژه توسعه ی اشتغال، رونق تولید و  افزایش صادرات، این بستر فراهم شد.
وی افزود: قسمتی از صفحه ی اصلی پورتال استانداری برای ارتباط با فعالان و صاحب نظران و دریافت پیشنهادات و ایده های مرتبط اختصاص یافت.
مشاور استاندار خراسان رضوی ضمن دعوت از کارشناسان، فعالان اقتصادی و علاقه مندان به این حوزه برای درج پیشنهادات خود در این سامانه، تاکید کرد: در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل ، حمایت از پایداری مشاغل، افزایش ظرفیت تولیدات داخلی و حمایت از تولید باید با جدیت دنبال شود و این مهم جز با تجمیع امکانات و ظرفیت هادر بخش دولتی، خصوصی و مردم، محقق نخواهد شد.  
 ارکانی تصریح کرد: پیشنهادات دریافتی، توسط مدیران و کارشناسان ذی ربط در اتاق فکرهای تخصصی مورد بررسی، تجزیه و تحلیل قرار می گیرد و چنانچه قابلیت اجرایی داشته باشد از پیشنهاد دهنده دعوت می شود و جزئیات دریافت و پیگیری خواهد شد.  
گفتنی است؛ آدرس پورتال استانداری خراسان رضوی www.ostandari.khorasan.ir می باشد و افراد می توانند در قسمت ایده های تولید واشتغال نظرات و پیشنهادات خود را درج کنند.


حمایت از پایان نامه ها

در راستای گسترش خدمات شهروندی و حمایت از طرح های دانش بنیان، وزارت راه و شهرسازی اقدام به راه اندازی بستری الکترونیک برای حمایت از پایان نامه های مرتبط نموده است.
این خدمت در سایت شهراه (www.shahrah.mrud.ir) در قسمت خدمات پژوهشی در دسترس عموم دانشجویان کشور عزیز اسلامی قرار دارد.


 صفحات  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  صفحات