برگزاری جشنواره های منطقه ای رویش در سال 1395

بنیاد ملّی نخبگان با هدف رونق بخشیدن به فضای ابتکار، انگیزه بخشیدن به جوانان و شناسایی اختراع­های برگزیده و تسهیل در مسیر آنها به­منظور رسیدن به محصولی دانش­بنیان و تکمیل چرخة نوآوری و تبدیل دارایی­های فکری به ثروت، اقدام به برگزاری جشنواره­های منطقه­ای رویش در طول سال می­کند. از این رو مخترعان گرامی می­توانند با نام­نویسی و شرکت در جشنواره­های مذکور، اختراع خود را در رقابتی سالم مورد ارزیابی قرار دهند. اختراع­هایی که در این جشنواره­ها مورد تأیید هیئت داوران قرار می­گیرند می­توانند از تسهیلات بنیاد برای طی  مسیر توانمندسازی اختراع­های برگزیده بهره­مند شوند. این مسیر از سه ایستگاه با نام­های «اختراع­های سطح 3»، «اختراع­های سطح 2» و «اختراع­های سطح 1» می­گذرد.
لینک ثبت نام :
http://sabtenam.bmn.ir
 

 


بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی

نمايشگاه بين المللي نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي ايران به عنوان بزرگترين رخداد صنعتي و تجاري ايران در اين حوزه كه سالانه با حضور جمع كثيري از شركتهاي توانمند داخلي و خارجي در زمينه صنعت نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي برپا مي گردد.

لذا به اطلاع كليه علاقمندان و فعالان در اين صنعت مهم و كليدي مي رساند بيست و یکمین دوره اين نمايشگاه بين المللي در تاريخ 16 الي 19 ارديبهشت ماه 1395 در محل دائمي نمايشگاه بين المللي تهران برگزار خواهد شد.


انعقاد تفاهم نامه همکاری

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری و دانشگاه  
École Nationale Supérieure d'Architecture de Paris-La Villette از کشور فرانسه

 بخش هایی از این تفاهم نامه به شرح ذیل است :

1-               انجام کارهای تحقیقاتی با استفاده از ابزار های بصری در قلمرو شهری

2-               مقاوم سازی ساختمان ها در برابر زلزله

3-               برگزاری کارگاه ها

4-               تبادل استاد،دانشجویان و متخصصین

5-               برگزاری نمایشگاه های مشترک

6-               برگزاری همایش های مشترک


 قابل ذکر است که این تفاهم نامه در فروردین ماه سال 1395 به امضای دکتر سید حسین نوعی و Mr. Bruno Mengoli  به مدت 4 سال رسیده است .


اولین کنفرانس بین المللی پژوهش های کاربردی در مهندسی عمران..

حضور اساتید و دانشجویان گروه مهندسی عمران در سومین کنفرانس ملی و اولین کنفرانس بین المللی پژوهش های کاربردی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری
گروه مهندسی عمران موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری در این کنفرانس دو مقاله با عناوین زیر ارائه داد :
1- بررسی پیاده سازی مدلسازی اطلاعات ساختمان در صنایع زیربنایی " مریم فضلی ، رضا صالحی سده "

2- بررسی استفاده از مدلسازی اطلاعات ساختمان در صنعت حمل و نقل ریلی " مریم فضلی ، محمد هادی انفرادی "

 قابل ذکر است این کنفرانس در مورخ 19 و 20 اسفند ماه 1394 در برج میلاد تهران برگزار گردید.

 


ساخت شتاب‌دهنده خطی پزشکی جهت درمان سرطان توسط فناوران ایران

با توجه به نیاز کشور به محصولات پزشکی با فناوری پیشرفته، واحد R & D یک واحد مستقر در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان شروع به جذب نیروی متخصص کردند و محصولاتی از قبیل اولین چراغ LED اتاق عمل، اولین تختC-ARM کشور (به کمک تولید کامپوزیتهای الیاف کربن)، تخت عمل الکتریکی، برانکارد، تخت الکتریکی بستری، تخت الکتریکی ICU/CCU ، تخت آندوسکوپی، صندلی دیالیز، اکچویتور (عملگرهای خطی) که به تولید انبوه رسیده را طراحی و ساخته است.


فستیوال نوآوری‌های صنعت لوازم خانگی برگزار می‌شود

با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛
فستیوال نوآوریهای صنعت لوازم خانگی برگزار میشود
دومين فستيوال بازار دارايي فكري با هدف ايجاد بستري براي تجاريسازي نوآوريها در حوزه تخصصي نوآوريهاي صنعت لوازم خانگي، ديماه ماه سال جاری با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تهران برگزار خواهد شد.


آغاز ثبت نام اولين برنامه از- مجموعه برنامه هاي ارتقاء توانمندي هاي اساتيد-ويژه اعضاي هيئت علمي و اساتيد مؤسسه آموزش عالي اقبال لاهوري

در راستاي ارتقاء سطح آموزش اساتيد؛ مؤسسه آموزش عالي اقبال لاهوري در نظر دارداولين برنامه از" مجموعه برنامه هاي ارتقاء توانمندي هاي اساتيد" ويژه اعضاي هيئت علمي و اساتيد را برگزار نمايد. لازم به ذكر است،كسب گواهينامه شركت در اين دوره ها، در نحوه همكاري هاي آينده و بحث ارتقاء اساتيد، اثر گذار خواهد بود. اطلاعات تكميلي در خصوص ثبت نام و جزئيات كارگاه آموزشي مذكور، به پيوست تقديم مي گردد.


 صفحات  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  صفحات