طراحی چشم تیزبین برای روباتها توسط محقق ایرانی دانشگاه آدلاید

تحول در خوردروهای هوشمند؛

محقق ایرانی دانشگاه آدلاید نرم افزار جدیدی ارایه کرده که به ماشین آلات روباتیکی این امکان را می دهد تا اشیای متحرک را همچون سنجاقکها ببینند. از این فناوری در خودروهای هوشمند آینده استفاده می شود.


رونمايي از تندیس کنفرانس نقش حمایت از اختراعات و حقوق مالکیت فکری در رشد و توسعه ملی

برای اولین بار در کشور؛

از تندیس طراحی شده کنفرانس " نقش حمایت از اختراعات و حقوق مالکیت فکری در رشد و توسعه ملی "  امروز (دوشنبه ) در این کنفرانس و با حضور حقوقدانان ، مخترعان ، ایده پردازان علمی ، اساتید دانشگاهها و پژوهشگران رشته های مختلف ، رونمایی شد.


استقبال مخترعان از برگزاری اولین کنفرانس در ارتباط با حقوق مالکیت فکری

مخترعان شرکت کننده در اولین کنفرانس " نقش حمایت از اختراعات و حقوق مالکیت فکری در رشد و توسعه ملی " از برگزاری این کنفرانس استقبال کرده و خواستار تشکیل این گردهمایی هر چند ماه یکبار شدند.


منطق اقتصادی حکم می کند که مالکیت فکری، باید ایجاد و حمایت شود

پژوهشگری که به دلیل انتخاب مقاله اش به عنوان مقاله برتر اولین کنفرانس نقش حمایت از اختراعات و حقوق مالکیت فکری دررشد و توسعه ملی ، تندیس این کنفرانس را دریافت کرد، گفت : من در قالب این مقاله ، مالکیت فکری  را از نظر اقتصادی ، مورد بررسی قرار دادم و نتیجه گرفتم که منطق اقتصادی حکم می کند که مالکیت فکری، باید ایجاد و حمایت شود.


وزارت علوم، نظرات خود در ارتباط با مالکیت فکری را به دولت ارائه داده است

   معاون پژوهشی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری به مناسبت برگزاری اولین کنفرانس نقش حمایت از اختراعات و حقوق مالکیت فکری در رشد و توسعه ملی ، گفت: وزارت علوم ، نظرات خود در ارتباط با مالکیت فکری را به دولت ارائه داده است.
   دکتر" وحید احمدی " در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی صندوق حمایت از پژوهشگران افزود: این نظرات برای اصلاح قانون ارائه شد، ضمن آنکه وزارت علوم شدیدا با تخلفاتی که به حق مالکیت فکری خدشه وارد کند، برخورد می کند.


با حمایت از صاحبان ایده و مخترعان، می توان به توسعه ملی کشور کمک کرد

دبیر اولین کنفرانس " نقش حمایت از اختراعات و حقوق مالکیت فکری در رشد و توسعه ملی " گفت: سه تا پنج درصد دانش آموختگان ، صاحب ایده هستند که با حمایت از آنان، می توان به توسعه ملی کشور کمک کرد.


سه سامانه ملی در حوزه زیست فناوری رونمایی شد

در نخستین روز سومین جشنواره زیست فناوری ایران، معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری، از سه سامانه ملی در حوزه زیست فناوری رونمایی کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در نخستین روز برگزاری سومین جشنواره زیست فناوری ایران و پس از مراسم افتتاحیه این رویداد، دکتر سورنا ستاری معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری از سه سامانه ملی در حوزه زیست فناوری رونمایی کرد.


 صفحات  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  صفحات