استفاده از فناوری نانو در فرمولاسیون آفت­کش­ها

استاد و محقق دانشگاه گیلان  با پشتیبانی مادی و معنوی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران؛ مطالعه  بررسی تأثیر حشره ­کشی و پایداری ترکیب جدید نانو- ایندوکساکارب و نانو- ایمیداکلوپرید، با به­ کارگیری پلیمرهای درختی زیست تخریب پذیر و نانوذرات فتوکاتالیست، در شرایط آزمایشگاه و مزرعه را انجام داد.


دكتر ستاري: تلاش می‌کنیم تفکرات مربوط به حوزه پژوهش در دانشگاه‌ها را تغییر دهیم

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، در گردهمایی دانشجویان استعداد درخشان دانشگاه های علوم پزشکی از تلاش برای تغییر تفکرات مربوط به حوزه پژوهش در دانشگاه های حوزه پزشکی سخن گفت.


طرح پژوهشی ساخت نمونه نیمه تجاری از سلولهای خورشیدی نانوساختار در کشور اجرا شد

استاد و محقق دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، با پشتیبانی مادی و معنوی صندوق حمایت از پژوهشگران ، طرح پژوهشی برای افزایش بازدهی سلولهای خورشیدی نانوساختار حساس شده با نقاط کوانتومی به روشی ساده و ارزان و در راستای تجاری سازی این سلول ها در کشور را اجرا کرد.


تشخیص گاز هیدروژن توسط حسگر گازی

پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات، در طرحی که مورد حمایت تشویقی ستاد توسعه فناوری نانو قرار گرفته است، حسگری را طراحی کردهاند که قادر است در زمانی کوتاه، میزان هیدروژن موجود در محیط را تشخیص دهد. 


از ممریستورها تا نورون‌ها راه درازی است!

محققان درصدداند تا توسط ممریستورها، شبکههای عصبی مصنوعی بسازند که تواناییهای منحصر به فرد مغز انسان مانند مصرف پایین انرژی را تقلید کند. ولی تفاوتهای بنیادی میان ممریستورها و نورونهای مغز، مانع بزرگی بر سر راه تحقق این هدف میباشد.


ایران در فهرست معدود کشورهای دارنده فناوری تونل باد عمودی قرار گرفت

طرح کسب دانش فنی، طراحی و ساخت شبیه ساز سقوط آزاد تونل باد عمودی به عنوان یکی از طرح های کلان ملی برای اولین بار در کشور و با کارفرمایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بومی سازی شده و به زودی افتتاح رسمی می شود.


اشاراتی درباره زندگی علمی ابونصر محمد بن محمد بن طـَرخانی فارابی

معلم ثاني؛ «ابونصر محمد بن محمد بن طـَرخاني فارابي» در قرن سوم هجري در فاراب خراسان متولد شد. پدرش ايراني و فارس و مادري ترکنژاد بود، وی تمام عمر در هيئت ترکان بود و به شيوه آنان لباس ميپوشيد.


اهدای جایزه آكادمی چشم پزشكی به سه محقق ایرانی

به گزارش خبرگزاری مهر، دكتر علیرضا لاشیئی عضو هیات علمی گروه چشم پزشكی دانشگاه علوم پزشکی تهران و معاون پژوهشی بیمارستان فارابی در مورد این جایزه و نحوه انتخاب خود گفت: آكادمی چشم پزشكی امریكا، هرساله عده ای از  چشم پزشكان را در امریكا و سایر كشورهای جهان كاندیدا و بر اساس معیارهای تعیین شده ارزیابی می کند و بر اساس امتیازهای كسب شده، جایزه دستاوردها یا Achievement Award را به آنان اعطا می كند.

 صفحات  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  صفحات