تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان مهمترین کلید‌واژه اقتصاد مقاومتی است

جلیلی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ، با بیان اینکه دستیابی به فناوریهای روز و تکمیل زنجیره تولید علم تا حصول ثروت، در گام نخست از ایده یک نخبه متولد میشود، گفت: خلاقیت نخبه آغازگر حضور موفق کالای دانشبنیان ایرانی در بازارهای بینالمللی و تبدیل ایران به قطب پیشرو فناوری است.


طرح «دستیابی به مرجعیت علمی» سبب تحرک جامعه تحقیقاتی می‌شود

عزیزیان "محققسرآمد رشته شیمیفیزیک"روند کنونی کشور در حوزه علم و فناوری را مثبت ارزیابی کرد و گفت: در سالهای گذشته بیشتر روی کمیت مقالات علمی تأکید شده بود که البته پیشرفتهای خوبی نیز به دست آمد. اما امروز باتوجه به جایگاه خوب کشور در تولید علم و انتشار مقاله، باید سیاستهای کلی به سمت ارتقاء کیفیت حرکت کند چراکه کیفیت رکن اصلی در تولید علم است.


حمایت‌ها، فرصت‌ها و فعالیت‌های جدید صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی

صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی در راستای ماموریتها و اهداف خود فعالیتهای جدیدی در حوزههای «بازار مجازی پژوهش و فناوری»، «حمایت از همایشها و رخدادهای علمی» و همچنین«حمایت مالی از پژوهشگران، دانشمندان و فناوران خارج کشور برای حضور در مراکز علمی و فناوری» در دستور کار قرار داده است.


کاشت خاطرات مصنوعی در مغز موش‌ها

محققان با استفاده از روش اپتوژنتیک، موفق به جاسازی خاطرات مصنوعی در مغز موشها شدهاند. انتظار میرود که از این روش بتوان برای درمان طیف وسیعی از بیماریهای مربوط به حافظه، از آلزایمر گرفته تا اختلال اضطرابی پس از حادثه، استفاده کرد.

 


پیشرفت در صنعت ماشین‌آلات نساجی کشوربا طراحی و تولید ماشین‌آلات نخ BCF و CF

محققان شرکت دانشبنیان شوکا ایرانیان در استان یزد برای اولین بار در کشور موفق به طراحی، ساخت و اجرای خط کامل تولید نخ BCF و CF شدند. این نخ، دارای محدوده وسیع کاربرد در صنعت نساجی و فرش است.


رویداد کارآفرینی «هم‌نت» برگزار می‌شود

نخستین رویداد کارآفرینی هم نت، 31 تیر الی 7 مردادماه 1394 با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همکاری بنیاد نخبگان استان اصفهان و اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان اصفهان برگزار می شود.


 صفحات  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  صفحات