سه سامانه ملی در حوزه زیست فناوری رونمایی شد

در نخستین روز سومین جشنواره زیست فناوری ایران، معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری، از سه سامانه ملی در حوزه زیست فناوری رونمایی کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در نخستین روز برگزاری سومین جشنواره زیست فناوری ایران و پس از مراسم افتتاحیه این رویداد، دکتر سورنا ستاری معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری از سه سامانه ملی در حوزه زیست فناوری رونمایی کرد.


طرح پژوهشی ساخت نمونه نیمه تجاری از سلولهای خورشیدی نانوساختار در کشور اجرا شد

 استاد و محقق دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، با پشتیبانی مادی و معنوی صندوق حمایت از پژوهشگران ، طرح پژوهشی برای افزایش بازدهی سلولهای خورشیدی نانوساختار حساس شده با نقاط کوانتومی به روشی ساده و ارزان و در راستای تجاری سازی این سلول ها در کشور را اجرا کرد.


روغن خوراکی به سوخت پاک تبدیل می‌شود

محققان ایرانی در تلاش اند تا با استفاده از پسماند روغن خوراکی، سوخت انرژی پاک تولید کنند.

بهبود بشیری میاندوآب - مدیرعامل شرکت دانش بنیان مستقر در مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و مجری طرح زیست محیطی جمع آوری پسماند روغن خوراکی تحت عنوان «یک گالن روغن، یک دریاچه آلودگی» در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: با توجه به اینکه یک لیتر پسماند روغن خوراکی، می تواند هزاران لیتر آب را آلوده کند، به فکر افتادیم تا از طریقی، این روغن ها را در مصارف مختلف به کار گیریم.


مسیریاب بومی برای امنیت زیرساختهای حیاتی کشور تولید شد

پژوهشگران کشور موفق به ساخت مسیریاب بومی با قابلیت امن کردن زیرساخت های حیاتی کشور در راستای اهداف پدافند غیرعامل شدند.

مسیریاب یا روتر (Router)‏ دستگاه رایانهای است که بستههای اطلاعاتی و داده را روی یک شبکه به هم پیوسته برای رسیدن به یک مقصد، هدایت میکند؛ این دستگاه یکی از مهمترین تجهیزات در شبکههای کامپیوتری بزرگ و به خصوص شبکههای دیتای صنعتی، محسوب می شود.


فیزیکدان ایرانی برترین داور ژورنال بین المللی شد

دکتر نیما گرجی فیزیکدان برجسته دانشگاه براون امریکا به عنوان برترین داور نشریه انرژی خورشیدی برگزیده شد.

 دکتر نیما گرجی از سوی موسسه بین المللی هلندی به عنوان برترین داور ژورنال انرژی خورشیدی برگزیده شد. گرجی از فیزیکدانان دانشگاه براون آمریکا است که در حال تحقیق بر سلول های خورشیدی نیم رسانای فیلم نازک است.


فهرست 100 دانشگاه برتر قاره آسیا منتشر شد/ ۳ دانشگاه ایرانی در بین برترینها

پایگاه رتبه­ بندی تایمز فهرست 100 دانشگاه برتر قاره آسیا در سال 2015 را منتشر کرد که بر این اساس 3 دانشگاه صنعتی شریف، صنعتی اصفهان و علم و صنعت ایران در جمع 100 دانشگاه برتر قاره آسیا قرار گرفتهاند.


آمار توليد علم در ايران

به گزارش مركز منطقه اي اطلاع رساني علوم و فناوري؛ آمار توليد علم در ايران در سال 2015 به تفكيك ماه، به صورت ذيل مي باشد.


 صفحات  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  صفحات