طرح پژوهشی برای حذف آلاینده های زیست محیطی خطرناک اجرا شد

فرایند فوتوکاتالیزوری ناهمگن بوسیله نیمه هادی های TiO2 و ZnO که روش امید بخشی در حذف آلاینده های زیست محیطی خطرناک است، با پشتیبانی مادی و معنوی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی اجرا شد.


تشخیص و درمان بیماری‌های صعب‌العلاج با استفاده از فناوری نانو

محققان و فناوران در عرصه پزشكي اين بار موفق به توليد داروهاي گياهي با استفاده از بيوتكنولوژي و نانو زيست فناوري شدند، كه براي توسعه تكنولوژي و توليد داروهاي بيماريهاي صعب العلاج از آن استفاده ميكنند.

 

تصفیه آب‌های آلوده به کمک فوتوکاتالیست‌های حساس به نور مرئی

پژوهشگران دانشگاه صنعتی اصفهان، موفق به ساخت فوتوکاتالیستهایی شدهاند که نیاز به استفاده از اشعهی ماروای بنفش را در فرایند تصفیهی آب مرتفع نموده و سبب کاهش هزینهها خواهد شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پژوهشگران دانشگاه صنعتی اصفهان، موفق به ساخت فوتوکاتالیستهایی شدهاند که نیاز به استفاده از اشعهی ماروای بنفش را در فرایند تصفیهی آب مرتفع نموده و سبب کاهش هزینهها خواهد شد. این فوتوکاتالیست علاوه بر تصفیهی آبهای آلوده، در تولید سوخت پاک نیز قابل استفاده خواهد بود.


برگزاری چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری (INOTEX 2015)

پارک فناوری پردیس با پشتیبانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز همکاریهای فناوری و نوآوری ریاست جمهوری در نظر دارد چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری (INOTEX 2015) را از 18 الی 21 خرداد 94 در محل نمایشگاه بین المللی تهران و با رویکرد بسترسازی برای تعریف همکاریهای فناورانه بین المللی در جهت استفاده از توانمندیهای کشورهای مختلف دنیا (انتقال فناوریهای بروز دنیا) برگزار نماید.


رفع مشکل سربازی نخبگان غیرمقیم خارج از کشور

 معاون پژوهشی و برنامه ریزی بنیاد ملی نخبگان یکی از مشکلات نخبگان خارج از کشور را مساله نظام وظیفه عنوان کرد و گفت: تسهیلات نظام وظیفه ویژه این دانشجویان یکی از برنامه های بنیاد است.


تشریح وضعیت تولیدات علمی ایران در ۵ سال اخیر/ بیشترین رشد در ۲۰۱۴

بنیانگذار ISC در تشریح وضعیت تولیدات علمی ایران در ۵ سال اخیر گفت: میزان تولیدات علمی کشور ایران در سال های اولیه دهه ۲۰۱۰ میلادی به اوج خود رسید.

دکتر جعفر مهراد  افزود: در ماه های اخیر در مورد تولید علم در ایران و درباره افت شتاب علمی اظهارنظرهای مختلفی صورت گرفته است که هر کدام نشان دهده علایق و گاهی جهت گیری های افرادی است که نسبت به تولید علم و روند رشد آن دارند.


نخستین جشنواره ملی اختراعات و ابتکارات دانشگاه جامع علمی –کاربردی برگزار می شود

نخستین جشنواره ملی اختراعات و ابتکارات دانشگاه جامع علمی – کاربردی در مردادماه امسال برگزار می شود.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی صندوق حمایت از پژوهشگران بنقل از معاونت پژوهشی دانشگاه جامع علمی – کاربردی ، این جشنواره با هدف ایجاد فضای تجاری سازی اختراعات و ابتکارات بومی کشور، معرفی دستاوردها و فناوری های علمی مهارتی و کاربردی ، حمایت از مخترعان، کارآفرینان و شرکت های فناور و شناسایی استعدادها و پتانسیل های علمی و اجرایی مراکز آموزشی با شعار " فرهنگ خلاقیت و کارآفرینی، موتور محرک اقتصاد مقاومتی " برگزار می شود.


 صفحات  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  صفحات