اهدای جایزه آكادمی چشم پزشكی به سه محقق ایرانی

به گزارش خبرگزاری مهر، دكتر علیرضا لاشیئی عضو هیات علمی گروه چشم پزشكی دانشگاه علوم پزشکی تهران و معاون پژوهشی بیمارستان فارابی در مورد این جایزه و نحوه انتخاب خود گفت: آكادمی چشم پزشكی امریكا، هرساله عده ای از  چشم پزشكان را در امریكا و سایر كشورهای جهان كاندیدا و بر اساس معیارهای تعیین شده ارزیابی می کند و بر اساس امتیازهای كسب شده، جایزه دستاوردها یا Achievement Award را به آنان اعطا می كند.

هلمز، ابزار هوشمند شناختی

شرکت وایپرو (Wipro) اخیرا ابزار هوشمندی موسوم به هلمز ساخته است که میتواند عملکرد بالایی در مدیریت داشته باشند. این ابزار در پاسخ به دستگاه واتسون که توسط IBM ساخته شده، ارائه شده است. وایپرو قصد دارد با استفاده از هلمز در مدیر شرکت خود، 300 میلیون دلار صرفهجویی کرده و کارایی پرسنل خود را 30 درصد افزایش دهد.


نگارش اولین کتاب آشپزی توسط هوش مصنوعی

اولین کتاب آشپزی توسط هوش مصنوعی نوشته شد. واتسون، کامپیوتر هوشمند شرکت IBM کتاب آشپزی ارائه کرده که در آن دستورالعملهای جدیدی برای آشپزی ارائه شده است. این کتاب برنده جایزه معروفی در امریکا شده است.


وزیر علوم : در بسیاری از علوم با کشورهای پیشرفته جهان رقابت می کنیم

دكتر محمد فرهادي وزير علوم ، تحقيقات و فناوري در ديدار با رئيس سازمان بسيج دانشجويي و مسئولان بسيج دانشجويي برخي از دانشگاه هاي تهران ، بر مشاركت هر چه بيشتر اعضاي تشكل هاي دانشجويي در انجام برنامه هاي فرهنگي دانشگاه ها تاكيد كرد .


آزمون استخدامی مرکز مطالعات و همکاری‌های علمی بين‌المللی وزارت علوم، سال ۱۳۹۴

  مرکز مطالعات و همکاریهای علمی بينالمللی وزات علوم، تحقيقات و فناوری به منظور تامين نيروی انسانی مورد نياز خود، از افراد واجد شرايط دعوت به همکاری مینمايد. متقاضيان برای کسب اطلاعات بيشتر و ثبت نام به سامانه www.sanjesh.org مراجعه نمايند.


ابلاغ سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه

حضرت آیتالله خامنهای؛ رهبر معظم انقلاب اسلامی در نامهای به دکتر روحانی؛ رئیسجمهور، سیاستهای کلی برنامه ششم توسعه را ابلاغ کردند.


شبکه شرکت‌های دانش‌بنیان کنترل انرژی و شبکه‌های هوشمند انرژی،در كرمان ایجاد می‌شود

شبکه شرکتهای دانش بنیان در حوزه سیستمهای کنترل انرژی و شبکههای هوشمند انرژی با حمایت ستاد بهینهسازی مصرف انرژی و محیط زیست معاونت علمی در استان کرمان ایجاد میشود.


 صفحات  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  صفحات