رویداد کارآفرینی «هم‌نت» برگزار می‌شود

نخستین رویداد کارآفرینی هم نت، 31 تیر الی 7 مردادماه 1394 با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همکاری بنیاد نخبگان استان اصفهان و اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان اصفهان برگزار می شود.


از بین بردن سلول‌های سرطانی با نانوذرات مغناطیسی

پژوهشگران دانشگاه تهران در طرحی تحقیقاتی موفق به سنتز نانوذراتی مغناطیسی شدهاند که گزینهی بسیار مناسبی برای استفاده در درمان سرطان است. تولید این نانوذرات به روشی آسان و به صرفه انجام گرفته است.


حافظه‌های الکترونیکی؛ گامی دیگر برای دستیابی به مغز مصنوعی

با کمک ممریستورهای نانومقیاس، محققان موفق به ساختنخستین سلول حافظه الکترونیکی شدهاند که به صورت مطلوبی فرآیند آنالوگ مغز انسان را تقلید میکند.دانشمندان اعتقاد دارند که این وسیلهمیتواند اولین گام در ساخت مغز کاملا مصنوعی باشد.


حدود 900 میلیارد ریال برای تکمیل طرح رصد‌‌خانه ملی نیاز است.

دکتررضا منصوری مدیرطرح رصدخانه ملی گفت: حدود900  میلیاردریال برای تکمیل و بهره برداری ازطرح رصدخانه ملی نیاز است.
به گزارش روابط عمومي وزارت علوم، دکترمنصوری با اشاره به اینکه این میزان اعتبارات باید در دوبخش عمرانی و تجهيزات و فناوری هزینه شود، گفت: برای بخش تجهیزات این رصدخانه حدود 550 میلیاردریال و برای تکمیل بخش عمرانی شامل ساخت جاده، تاسیسات و فراهم کردن زیرساختهای انرژی و مخابرات نیز به حدود 250 میلیارد ریال و همچنین برای بخش مدیریت مالی نیز به 100 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.


وزیر علوم از ساخت خودروهای هیبریدی توسط محققان دانشگاهی کشور در سه سال آینده خبرداد

 
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ازساخت و ورود خودروهای برقی و هیبریدی تا سه سال آینده به بازار خبرداد و گفت: این خودروها قرار است از طراحی اولیه تا ساخت از سوی دو دانشگاه صنعتي شریف و صنعتي امیرکبیر ساخته شوند.

 صفحات  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  صفحات