اهدای جایزه آكادمی چشم پزشكی به سه محقق ایرانی


تاریخ ثبت : ۱۱-۰۴-۹۴    موضوع : اخبار    امتیاز: 0 از 5  ( مجموع آرا : 0)
بازدید : ۲۵۶۲

به گزارش خبرگزاری مهر، دكتر علیرضا لاشیئی عضو هیات علمی گروه چشم پزشكی دانشگاه علوم پزشکی تهران و معاون پژوهشی بیمارستان فارابی در مورد این جایزه و نحوه انتخاب خود گفت: آكادمی چشم پزشكی امریكا، هرساله عده ای از  چشم پزشكان را در امریكا و سایر كشورهای جهان كاندیدا و بر اساس معیارهای تعیین شده ارزیابی می کند و بر اساس امتیازهای كسب شده، جایزه دستاوردها یا Achievement Award را به آنان اعطا می كند.

 

وی در مورد معیارهای مد نظر داوران گفت: برخی از این معیارها شامل سوابق علمی و پژوهشی فرد، مقالاتی كه به صورت مقاله یا پوستر برای آكادمی ارسال شده است و سابقه همكاری با AAO می شود.

لاشیئی با اشاره به این كه اعطای جایزه از طریق ایمیل به اطلاع وی رسیده است، افزود: برخی از امتیازاتی كه موجب انتخاب بنده شده مواردی همچون بیش از پنج سال همكاری با AAO  به عنوان advisory panel  منطقه مدیترانه شرقی، پوستری كه با همكاری دكتر فقیهی تهیه شد و سه سال پیش رتبه اول را كسب كرد و سوابق پژوهشی دیگر بوده است.

عضو هیات علمی بیمارستان فارابی در مورد سابقه اعطای این جایزه به چشم پزشكان ایرانی گفت: این جایزه امسال غیر از بنده، به دو همكار دیگر ، دكتر علیرضا برادران رفیعی از دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی و دكتر محمد مهدی پرورش نیز اعطا شده است. سال های قبل نیز به دكتر مسعود سهیلیان تعلق گرفته است.

وی  با تاكید بر این نكته كه این گونه جوایز به فرد داده نمی شود بلكه به همكاران و مجموعه ای كه فرد در آن كار می كند تعلق دارد، گفت: این جایزه هم در واقع افتخاری است كه بیمارستان فارابی و همكاران ما دراین مجموعه به ویژه همكاران معاونت پژوهشی بیمارستان و پژوهشكده علوم بینائی كسب كرده اند و در واقع حاصل كار تیمی است.

وی ابراز امیدواری كرد، این تلاش و همكاری تداوم یافته وانشاءالله بخش پژوهش در بیمارستان فارابی، قطب علمی چشم پزشكی كشور، نتایج و ثمراتی بیش از این داشته باشد.کلمات کلیدی : جایزه آكادمی چشم پزشكی آمريكا ، محقق ایرانی ، پژوهشي ، اقبال لاهوري ، پرتال پژوهشي

   پرینت مطلب

ثبت نظر