معاونت علمی مرجع تعیین نیازهای فناورانه کشور به دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی می‌شود

معاونت علمی مرجع تعیین نیازهای فناورانه کشور به دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی می‌شود


تاریخ خبر : ۰۲-۰۴-۹۴    امتیاز: 0 از 5  ( مجموع آرا : 0)

رییس مرکز فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: معاونت علمی مرجع اعلام نیازها و اولویت‌های کشور در حوزه توسعه فناوری به دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی می‌شود.


به گزارش مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکترامید توکلی، رییس مرکز فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های معاونت در سال جدید، تعیین اولویت‌ها و نیازهای کشور و اعلام آن به دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی است.
وی افزود: امسال تلاش می‌کنیم بر اساس نقشه راه فناوری ستادها و اسناد بالادستی که در ستادهای معاونت تدوین شده است، نیازهای فناوری محور کشور را تعیین و این نیازها و اولویت‌ها را به دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی اعلام نماییم تا ضمن اجرای طرح هایی که نیازهای کشور را مرتفع می‌کنند از انجام طرح‌ها و پژوهش‌های ناکارآمد جلوگیری شود. همچنین این رویه باعث می‌شود که طرح‌های پژوهشی (متناسب با توسعه فناوری مورد نیاز) در کشور هدفمند شده و نیازها و مشکلات کشور در قالب طرح های پژوهشی مرتفع و گره‌ای از مشکلات کشور باز شود.
توکلی، با اشاره به این‌که انجام این کار در معاونت ضروری است، گفت: انجام این کار باعث می‌شود که معاونت علمی به یک مرجع ارائه طرح‌های علمی به دانشگاه‌ها تبدیل شده و از این طریق در جهت رفع مشکلات کشور گام‌های مهمی برداشته شود. وی تصریح کرد: معاونت علمی از طریق ستادهای خود، نسبت به اعلام اولویت‌ها به دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی اقدام خواهد کرد تا این مراکز بر اساس نیازهای استان‌ها و مزیت‌های نسبی موجود طرح‌های پژوهشی مربوطه را تهیه و ارسال کنند.
پایان پیام/پرتال پژوهش موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری