رقابت «محاسبه شناختی» با جایزه 200 هزار دلاری


تاریخ ثبت : ۰۴-۰۴-۹۴    موضوع : اخبار    امتیاز: 0 از 5  ( مجموع آرا : 0)
بازدید : ۲۵۰۴

 شرکت دینامیک اقدام به برگزاری رقابتی با جایزه 200 هزار دلاری کرده است که شرکت‌کنندگان باید نرم‌افزاری جامع برای محاسبه شناختی ارائه کنند. این نرم‌افزار باید بتواند اطلاعات حجیمی را بررسی کرده و در نهایت گزارشی از این داده‌ها ارائه کند. این سیستم باید عملکرد شبیه به مغز انسان داشته باشد.


 

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری - بخش " انبیک " - شرکت دینامیک ریسک اسیسمنت سیستم (Dynamic Risk Assessment Systems Inc) اعلام کرد رقابتی با نام محاسبه شناختی با جایزه 200 هزار دلاری راه‌اندازی کرده است این حمایت تشویقی به فرد یا سازمانی که بتواند نرم‌افزاری با قابلیت خواندن و مقایسه اسناد پیچیده ارائه کند، اعطا می‌شود. این نرم‌افزار باید بتواند داده‌ها را خوانده، مقایسه کرده و آنها را تبدیل به بانک اطلاعاتی کند. این رقابت می‌تواند موجب ارائه خلاقیات‌هایی در سیستم‌های یادگیری شود که در آن استخراج اطلاعات و روش‌های الگوخوانی با هم ترکیب شده و سیستمی مشابه عملکرد مغز ایجاد می‌شود. هدف از این رقابت، ساخت کامپیوتری هوشمند است.


در حال حاضر نرم‌افزار و برنامه‌هایی برای یادگیری وجود دارند اما هیچ ابزار تجاری وجود ندارد که بتواند یادبگیرد که چگونه می‌توان مطالب علمی را اسکن کرد، الگوهای اطلاعاتی را شناسایی کرد و با استفاده از داده‌های مهم بانک اطلاعات ایجاد کرد.
شرکت دینامیک ریسک بعد از بررسی‌های فراوان تصمیم گرفت تا این رقابت را راه‌اندازی کند تا موتور اقتصادی جدیدی برای شرکت‌ها و صنایع بزرگ دنیا ایجاد کند. گلین یون از مدیران شرکت دینامیک ریسک می‌گوید: « ما خوشحالیم که این رقابت را برای یافتن افراد خلاق راه‌اندازی کرده و در نهایت آنها را تشویق به همکاری می‌کنیم تا با کمک هم این چالش بزرگ را حل کنیم. این کامپیوتر هوشمند می‌تواند در حوزه‌های مختلف نظیر حسابداری، حقوق، نظامی، هوافضا و سلامت مورد استفاده قرار گیرد. به ویژه در حوزه انرژی، مدیریت یکپارچه شناختی می‌تواند بسیاری از هزینه‌ها را کاهش دهد.»
دارن شرر از مدیران شرکت دینامیک ریسک می‌گوید: « در بسیاری از سازمان‌ها، افراد مستعد و متخصص درگیر کار استخراج اطلاعات و تحلیل آنها هستند که هدف آنها آماده کرد اطلاعات خام برای تحلیل و گزارش‌گیری است. چالش اینجاست که باید کارهای غیرضروری را حذف کرد و روی اطلاعات مفید متمرکز شد.»
دینامیک ریسک از کلیه علاقه‌مندان دعوت می‌کند تا تیم‌های خود را تا تاریخ 31 دسامبر 2015 به این شرکت معرفی کنند که این درخواست‌ها در ژانویه 2016 مورد بررسی قرار می‌گیرد.
منبع:
https://herox.com/CognitiveComputing

 کلمات کلیدی : مسابقه ، نرم افزار ، محاسبه شناختي ، مغز ، پژوهشي ، اقبال لاهوري ، پرتال پژوهشي

   پرینت مطلب

ثبت نظر