پژوهشگران برای استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی پشتیبانی می‌شوند


تاریخ ثبت : ۱۷-۰۵-۹۴    موضوع : اخبار    امتیاز: 0 از 5  ( مجموع آرا : 0)
بازدید : ۱۲۴۸

پژوهشگران کشورمان برای بهره مندی از تجهیزات و آزمایشگاه های شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حمایت می شوند.

 


صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از پژوهشگرانی که پروژه تحقیقاتی مصوب دارند و نیازمند استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی می باشند، در صورت استفاده از تجهیزات و آزمایشگاه های موجود در شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری حمایت می کند.
شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی ایران به دستور دکتر سورنا ستاری معاونت محترم علمی و فناوری رئیس جمهور با هدف هم‌افزایی توانمندی‌های آزمایشگاهی کشور در حوزه‌های مختلف فناوری‌های پیشرفته و راهبردی، از ابتدای تیرماه سال 1393 فعالیت خود را آغاز کرده است. دامنه پوشش این شبکه شامل آزمایشگاه‌های خدماتی است و بسیاری از بخش‌های آزمایشگاهی وابسته به انواع مؤسسات تحقیقاتی و آموزش عالی اعم از دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، مراکز تحقیقاتی، مراکز آزمایشگاهی زیرمجموعه سازمان‌های دولتی و وزارتخانه‌های مختلف و مراکز آزمایشگاهی بخش خصوصی از اعضای این شبکه هستند.
بهبود کیفی و افزایش کمی خدمات آزمایشگاهی در حوزه‌های فناوری راهبردی، تسهیل در دسترسی پژوهشگران و صنایع کشور به خدمات آزمایشگاهی، جمع آوری اطلاعات جامع در مورد تعداد و نوع تجهیزات آزمایشگاهی و پراکندگی آن در سطح کشور (با هدف نیازسنجی صحیح برای توسعه توان آزمایشگاهی کشور)، ارتقای دانش فنی کارشناسان آزمایشگاه‌ها از طریق آموزش و به اشتراک‌گذاری تجارب، استانداردسازی فعالیت‌های آزمایشگاهی و ارایه خدمات با نتایج قابل اعتماد و کمک به تکمیل توانمندی‌های آزمایشگاهی مراکز عضو در راستای نیازهای کشور از اهداف شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آزمایشگاه های عضو در این شبکه و تجهیزات موجود در این آزمایشگاه ها به تارنمای این شبکه یا صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مراجعه کنید.کلمات کلیدی : بهره مندی از تجهیزات و آزمایشگاه ها ، پژوهشگران ، پژوهشي ، اقبال لاهوري ، پرتال پژوهشي

   پرینت مطلب

ثبت نظر